819ghfW_2B8fL

Ekspres Hızlı İnvertör Tamiri

Ekspes Tam sinüs invertör tamiri, firmamıza gelen arızalı cihazın , labaratuvar testinden sonra , sunduğumuz teklifin kabulundan sonra 6/12 saat arasında tamirin bitmesini amaçlayan servisimizdir.

Sadece %50 fark ödeyerek bu servisimizden faydalanabiirsiniz.

Tam sinüs invertörler ve modifiye sinüs invetörler ekonomik ve fazla fonksiyonu olmayan invertörlerdir. Fiyatlarının  pahalı olmaması , tamiri konusunda karasız bırakabilir. Tamir giderleri en fazla cihazın %40 oranında olduğundan, avantajlıdır. Üstelik yeni bir ürünün mevcut şartlarda tekrar aynı arızayı verme ihtimali yüksektir. Her seferinde yeni bir cihaz almakla karşı kaşrıya kalabilirsiniz.  Tam sinüs ve modifiye sinüs invertörlerin tamirinde Atakale Elektronik hızlı ekonomik ve 1 sene garanti verdiğinden, yeni bir cihazla , tamir edilmiş bir cihazın ekonomik ve teknik değerleri sizin için aynı olacaktır.

Bu tür invertörlerin koruma devreleri ve arızalar bir önceki bir sonraki devreye de zarar verdiği için, deneme yanılma yoluyla tamir en kötü karardır. Tüm katların kullanılmaz hale gelmesini sağlayabilir. Bu yüzden arızalı tam sinüs invertörürüzü tecrübeli bir servise vermeniz çalışır halde almanızın tek garantisidir.

Tecrübesiz servisler, arızalı invertörü tekrar test etmeye çalıştırmaya enerji vermeye kalktıklarında , arızanın daha büyüğüyeceği açıktır. Bu yüzden enerji verilmeden önce tüm kartlar ve komponentler testten geçirilmelidir. Ve arızalı olanlar değiştirilmelidir.

İNVERTÖR TAMİRİNDE BAŞLICA KONTROL YÖNTEMLERİMİZ

  • Güç anahtarı hatası: Anahtar, çalışmadığı için en yaygın inverter sorunlarından biridir. Arızalı bir güç anahtarı için, onarım için servis merkezine götürmeniz gerekir veya servis Atakale elektronik ten bu anahtarı tedarik edebilirsiniz
  • Akü Bağlantı terminalde oluşan yanma ve temassızlıklar, Ortalama bir invertör aküden 50A-150A  arasında bir akım geçer, trminalde oluşacak bir temassızlık ısınma dolayısyla yanma gibi arızaların serviste giderlmesi gerekir. Atakale terminali ve born klemensi orijinali ile birebir değiştirip, yüksek akım çeken bu katı testlerden geçirdikten sonra size verir. Ve yenisinden farkı kalmaz. Atakale Elektronikten bu kelemensleri alabilirsiniz.
  • Kısaltılmış yedekleme süresi: Kısalan yedekleme süresi, çok fazla güç tüketiminden veya akünün tam olarak şarj edilmemiş olmasından kaynaklanabilir. Aşırı güç kullanımı için yükü azaltın. Akü elektrolit kaybetmişse, aküyü düzenli olarak damıtılmış su ile doldurun. Su seviyesini her zaman maksimum ve minimum işaret arasında tutan küçük bir uç. Veya pilin boşalmış olması durumunda, verimli bir şekilde çalışmadan önce birkaç saat şarj edilmesi gerekecektir. Hala düzelmiyorsa labartuvarımıza servisimize başvurabilirsiniz.

Örnek servis Fiyat larımız

Aşağıda Tam sinüs invertör arızaları ve tamir fiyatlarıyla ilgili bazı örnekler veriyoruz. Bu fiyatlar fikir vermek amacıyla verilmiştir. Çoğunluka daha uygun fiyatlara tamir fiyatları çıkmaktadır

# Servisin Adı Fiyatı Tamirin Açıklaması
MOSFET,IGBT Arızası 100TL Tamsinüs ve Modifiye Sinüs invertörlerde en sık görülen arızalar , MOSFET ve IGBT lerin yanmasıdır. Akü gerilimin yanlış verilmesi 12 yerine 24 gibi, çıkışın uzun ve tekrarlayan kısa devre yapılması, Isının atılmaması gibi arızalar sebebiyle oluşur.
2 Akü Polaritesinin ters bağlanması 150TL Akü geriliminin yüksek veya ters bağlanması durumunda, koruma diyodu ve koruma diyodu öncesi arızalanan sigortaların yanması en şanslı arızalardır.
3 Fan Arızası 50TL Ortam şartları dolayısyla fanın arızalanmasıyla, aşırı ısınmasından dolayı, genelde termik koruma devreye girer ve hata ışığı yanarak invertörü durdurur. Fanın değişmesi gerekir
4 Kontrol Kart Arızası 250TL Tam sinüs ve modifiye sinüs invertörlerin giriş ve çıkış katlarındaki çok sık rastlanan arızaların yetkin olmayan servisler tarafından tamir edilmesi dolayısyla, arızanın kontrol kartlarındada oluşması muhtemeldir. Veya kullanıcı, defaatlerce arızalı bir ürünü çalıştırmak için uğraşmasıda bu arızalara sebebiyet verecektir.

Çalışmıyor? İnvertörünüz Enerji Üretmiyor?

En hızlı ve kaliteli ürün çözüm, inverter.com.tr de