akilli_inverter_servis_home_sayfa_tamir_resmi

Arızalı Akıllı İnvertörü Çalışanı İle Değiştirelim

Akıllı İnvertörler tüm dünyada off-grid küçük ve orta ölçekli güneş enerji sistemlerinin vazgeçilmez ana parçası oldu. Ekonomik, hepsibiryerde sistem, Jeneratör, Solar panel, Akü girişnin olması ve tüm parametrelerinin programlanaiblir olması , çoğunluğun tercihi olmuştur.

Akıllı invertörlerin ortam sıcaklığı, toz, aşırı gerilim, arka arkaya oluşan kısa devre , akünün ters bağlanması, içine su girmesi gibi sebeplerden kolayca bozulurlar.

Akıllı İnvertörlerin garantide tamir sürelerinin çok uzun olması,tamir esnasında geçen süre boyunca elektriksiz kalmanın mümkün olmaması cansıkıcıdır. Atakale elektronik bu olumsuzluklara , tamir olana kadar yeni bir çalışan garantili akıllı invertör vererek tamir dünyasına yeni bir hizmet kazandırmıştır.

Ürün elimize geçer geçmez, veya arızalı inverötrünüzü  şirketimize getiriniz. Bir kaç saat içinde size tamir teklifimizi iletelim , kabul ederseniz, yeni ürünüde alıp götürebiliriniz.  İster tami bittikten sonra arızalı eski ürününüzü tekrar alabilir isterseniz, bu yeni ürün size 1 sene garantiyle kalabilir.

Akıllı invertörlerin, 40 a yakın programlanabilir parametreleri vardır. Bu konuda firmamızdan invertörünüzün projenize uygun olarak programlanmasını isteyebilirsiniz. Teknik destek alabilirsiniz, veya cihazınız testini yaptırabilirisiniz.

Akıllı invertörlerin zamanla ömrünü tamamlamış parçalarını firmamızdan temin edebilirsiniz. Eğer tamiri kendiniz yapmak isterseniz, tüm yedek parçaları firmamızdan Türkiyedeki en uygun fiyatlardan satın alabilrsiniz.

Akıllı invertörler Türkiyede 20 ye yakın markayla satılmaktadır. Tamam çinde iki üretici tarafından üretilmektedir.Küçük farklarla birbirlerinin aynısıdır. Bu farklar renk, havalandırma pervazlarındaki toz filitresi, LCD ekranın yatay veya dikey montajı şeklindedir. Tümünün elektronik kart dizaynı aynı , kullanılan komponentler , kontrol üniteleri, LCD ekran, mikroişlemci yazılımı ve menüleri tıpa kopyasıdır. Bir kaçında ise fanlar sürekli çalışır bazılarında ise ısı kontrollü olarak çalışıp durur. Kasaları açılan ürünlerin birbirinden farkını ayırmak nereeyse imkansızdır. Bu yüzden tamirleride benzerdir. Aynı yollar izlenir ve aynı yedek parçalar kullanılır.

Akıllı İnvertörler Duvar montajlı, ön yüzünden LCD ekranı olan saç kutuya sahiptirler.

 • Alt sol tarafında Şebeke Girişi ve 220V Ac Çıkışı vardır
 • Ortada Akü Bağlantı terminal uçları vardır.
 • En sğadada PV yazan güneş paneli girişi vardır
akilliinverter_devesi_elektronik_karti
 • Tommatech /CW Enerji
 • Lexron ACS Enerji
 • Abax Pem Enerji
 • Mexxun Enerji
 • Saviour
 • Max
 • Pantech Elizler Enerji
 • Saco Elizler Enerji
 • Tescom
 • Atakale -Atakale elektronik
 • Orbus

TAMİR SERVİS FİYATLARIMIZ

Tamir Fiyat Detayları

# Servisin Adı Fiyat Özellikler
1 MOSFET/IGBT Değişimi 100TL Akıllı İnvertöre Akü ters polariteyle bağlandığında, sigorta, koruma diyodu , MOSFET ler ve MOSFET i süren transiztör ve zener yanabilir. Bu durumda bu komponentler değişmesi gerekir. Arızalanan MOSFET , diyot ve telli sigortaların adedine göre 100TL-450TL arasında bir tamir masrafı çıkabilir.
2 Fan Arızası 150TL Akıllı invertörlerde kullanılan fanlar, standart DC brushless fanlardan farklıdır. Fan arızası olan akıllı invertörlerde bu fanı değiştirerek çalışmasına devam edebilirsiniz. Standart bilgisayar fanları , akıllı invertörlere takıldığında arıza uyarı devam edier ve çalışmaz.
3 Kısa Devre Yüksek Gerilim 350TL Akıllı İnvertörlerin aşırr akım çeken yüklerde uzun süre çalıştırılması. Kaynak makinası gibi tekrarlayan anlık aşırı yükler ve arka arkaya meydana gelen kısa devrelerde, Çıkış kartı yanmakta ve IGBT ler değişimi gerekmektedir.
4 Şarj Kartının Bozulması 300TL PV girişinden uygulanacak yüksek gerilimler şarj kontrol kartı/devresinde arızalar meydana getirecektir.

Akıllı İnvertör arızasında uzman

Getir ve yenisini götür servisinde dünyada tek…